logo WMAlogo
AKTUALITY
HISTÓRIA
PRAVIDLÁ
PRETEKY
PRIHLÁŠKY
VÝSLEDKY
FOTOGALÉRIA
KONTAKTY
PODPORILI NÁS
logo scanquilt
logo tilia
logo ululu
logo PROtour
logo chemosvit
logo milkagro
  HISTÓRIA ZDRUŽENIA
Vznik združenia
Na základe podnetov záujemcov o bežecké lyžovanie, ktorí niekedy aktívne pretekali, ale aj tých, ktorí sa tomuto športu začali venovať v neskoršom veku ako svojmu koníčku, sme podali žiadosť o registráciu združenia. Združenie bolo 19.9.2002 zapísané v registri MV SR ako občianske združenie. Následne na to, na výročnom mítingu Medzinárodnej asociácie veteránov (WMA) v behu na lyžiach, konanom 21.9.2002 v nórskom Lillehammeri, bolo naše združenie prijaté do WMA ako jej 26-ty člen.
Ciele združenia
Hlavným poslaním združenia je zastupovať slovenských veteránov pri WMA, vyvíjať aktívnu činnosť a udržovať svoju telesnú schránku v primeranej fyzickej kondícii a zúčastňovať sa pretekov pre veteránske kategórie na Slovensku, ako aj na medzinárodnej scéne.
Účasť na medzinárodných podujatiach
Každý rok sa uskutočňuje "Svetový pohár veteránov" (MWC), ktorý má štatút neoficiálnych majstrovstiev sveta. Na MWC sme sa prvý raz zúčastnili v roku 2003. Prehľad o našej účasti nájdete v priloženej tabuľke.
Doteraz sme sa zúčastnili 15. ročníkov MWC v 10 - tich krajinách. Celkovo sa týchto pretekov zúčastnilo 62 Slovákov. Počty účastí a počet štartov nájdete taktiež v priloženej tabuľke.
V doterajšom priebehu našich účastí na MWC sme získali 25 medailí. Majiteľov, počty a hodnotu ich medailí nájdete po kliknutí na odkaz tejto tabuľky.
  DOKUMENTÁCIA
Radosť z prvého bronzu
radosť_z_bronzu
Bronzová štafeta
bronzová_štafeta
Seefeld - kompletné družstvo
seefeld_družstvo
Lillehammer - kompletné družstvo
lillehammer-družstvo
Brusson - kompletné družstvo
Brusson-družstvo
Rovaniemi - kompletné družstvo
Rovaniemi-družstvo
McCall - kompletné družstvo
McCall-družstvo
Design © 2005 Marek Staroň